Сьогодні з Туреччини до України повернули п’ятьох командирів оборони «Азовсталі», яких після звільнення з російського полону у вересні минулого року за домовленостями з Росією мали утримувати в Туреччині до кінця війни.
«Повертаємося додому з Туреччини й повертаємо додому наших героїв. Українські воїни Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко, Денис Шлега нарешті будуть із рідними», — повідомив у своєму Telegram-каналі Президент України Володимир Зеленський.
Додому повернулися заступник командира полку «Азов» Святослав Паламар (позивний «Калина»), командир «Азова» Денис Прокопенко (Редіс), старший офіцер Олег Хоменко, в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський (Волина) і командир 12-ї бригади НГУ Денис Шлега.
Ще у Туреччині від імені президента командирам вручили ордена «Золота зірка» та звання Героїв України.
Після падіння Маріуполя весною 2022 року останнім осередком опору залишався завод «Азовсталь», де у бункерах ховалися тисячі цивільних, а тисячі військових, зокрема з полку «Азов», продовжували боротьбу.
Розглядалося кілька варіантів, як можна домовитися з Росією про евакуацію цивільних і екстрадицію (передачу третій стороні) українських військових.
Весь цей час завод атакували бомбами та інших важким озброєнням, у бункерах живі бійці були поряд із мертвими і важко пораненими.
Зрештою, у травні 2022 року, виконуючи наказ президента, бійці та цивільні вийшли з території комбінату. Так усі військові потрапили в російський полон.
Нагадаємо, Сергій Волинський (позивний «Волина») народився і виріс у Полтаві. Після 9-го класу вступив до Кременчуцького військового ліцею, а вищу освіту здобув у Національній академії сухопутних військ імені Сагайдачного. Після цього у лавах морської піхоти служив у місті Керч, до окупації 2014-го.
Після цього боєць захищав Україну на території Донеччини та Луганщини. З 2015 року у складі 36-ї ОБрМП виконував завдання на маріупольському напрямку. За час служби має державні нагороди. Зокрема, на початку травня йому присвоїли Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.
![Мурал Герою України Сергію Волинському у Полтаві](https://i1.poltava.to/uploads/2022/11/09/mural2.jpg)
Волинський приєднався до захисників «Азовсталі», після того, як більша частина морських піхотинців 36-ї бригади не зуміла прорватися з оточення у Маріуполі та потрапила в полон. Інша частина бригади (у складі близько 200 морпіхів) під керівництвом «Волини» зуміла прорватися з території заводу ім. Ілліча на «Азовсталь», для цього вони замаскували техніку — нанесли на неї знаки Z.
«Волина» фактично став голосом захисників «Азовсталі», звертаючись до світових лідерів із закликом про порятунок цивільних та поранених.
Ян ПРУГЛО, .