Відкриття першого в Україні Освітнього центру Повітряної робототехніки відбулося 17 листопада 2023 року в Міжнародний день студента. За доброю традицією в цей день влада в університеті повністю переходить до рук студентів, які виконують обов’язки ректора, проректорів, директорів інститутів, керівників структурних підрозділів тощо. Тож червону стрічку на відкритті перерізали ректор Олексій Нестуля та Антон Філіпповський – голова Студентської ради, який цього дня виконував обов’язки ректора.
Ця подія стала логічним продовженням тривалого та систематичного процесу впровадження та поширення університетом технологій STEAM-освіти та освітньої робототехніки.
ПУЕТ став першим в Україні, в якому була відкрита освітня програма магістерського рівня «Освітня робототехніка», відкрито лабораторію робототехніки. У 2022 році спільно із компанією 2d3d відкрито Всеукраїнський тренінговий центр «Мобільної робототехніки». І ось, нарешті, наш університет готовий зробити наступний крок — відкрити освітній центр, серцем якого стала дрон арена американської фірми PITSCO, люб’язно надана нашими друзями та партнерами, компанією 2d3d, для вивчення принципів функціонування дронів, їх програмування та відпрацювання навичок пілотування.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/11/20/3-1.jpg)
Центр спрямований суто на виконання освітньої місії та серед свого обладнання має низку навчальних дронів, які дозволять студентам та учнівській молоді краще опанувати закони аеродинаміки, технології освітньої робототехніки та позмагатись у вправності програмування та управління дронами.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/11/20/4-1.jpg)
Ще зовсім нещодавно дронами цікавилася невелика група осіб, які здебільшого займалися відеозйомкою. А вже зараз через прагнення нашої країни розвиватися у напрямку високотехнологічної держави, до питань повітряної робототехніки спрямовують свої погляди аграрії, транспортні компанії, освітяни тощо.
Безпілотні літальні апарати можуть застосовуватися в багатьох сферах, серед яких: картографування, створення 3D-моделей будівель, медицина, патрулювання та охорона, реагування на надзвичайні ситуації, рятувальні операції, сільське господарство, доставка вантажів, оптимізація логістики, охорона природи, контроль комунікацій, сфера страхування, будівництво та гірничовидобувна промисловість тощо.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/11/20/5.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/11/20/6.jpg)
Важливе значення, вже найближчим часом, відіграватиме вивчення будови, принципів функціонування, пілотування та програмування навчальних дронів в освітній галузі. Вже зараз мультикоптери входять до переліку обладнання типової шкільної STEM-лабораторії. Використання мультикоптерів дозволить суттєво пожвавити вивчення дітьми фізики, математики, програмування в шкільному курсі інформатики тощо.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/11/20/7-1.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/11/20/8-1.jpg)
Технічний прогрес відкриває перед безпілотниками все нові й нові сфери використання, багато з яких складно спрогнозувати. Але з упевненістю можна сказати, що дрони — одна з найперспективніших технологій, з якою буде пов’язано багато професій майбутнього.
Тож зробімо цей сміливий крок у майбутнє разом із Полтавським університетом економіки і торгівлі!
Пресслужба ПУЕТ