Тендер на поточний ремонт приміщень на першому поверсі Краєзнавчого музею оголосили 14 березня. Підрядникам як учасникам конкурсу пропонували відремонтувати стіни, підлогу, стелю та замінити двері, оновити електропостачання. Очікувана вартість робіт — понад 6 мільйонів 800 тисяч гривень. Проте 21 березня тендер був скасований.
За словами директора Полтавського Краєзнавчого музею Олександра Супруненка, причина скасування відкритих торгів — нестача фінансування, яке було меншим в три рази від очікуваного. Також ніхто із підрядників не подав свої пропозиції.
«Відкриті торги будуть відновлені: подали нове погодження з Департаменту фінансів Полтавської ОВА та узгодили дозволи з обласним юридичним департаментом і думаю, що з третього або четвертого квітня тендер на ремонт поновлять повністю.
Самі основні роботи, які будуть проводитися — це завершення побілки, пофарбування і дрібних ремонтних робіт у виставковій залі. Ремонт скарбниці та зали на першому поверсі відділу природи. Також щодо першого поверху, то вже зроблена значна частина ремонтних робіт у відділі археології. Разом з цим, за тендером по лінії капітального будівництва будуть відновлені певні роботи у залі № 22, зокрема по системі пожежогасіння й таке інше», — розповів Олександр Супруненко.
Ремонт на першому поверсі Краєзнавчого музею почали у вересні 2021 року в межах фінансування з обласного бюджету за двома договорами: на понад 4 мільйоні гривень та 486 тисяч гривень. В той час повністю роботи не виконали через завершення бюджетного року і підряднику перерахували 2 мільйони 259 тисяч гривень.
Олександр Супруненко говорить: наразі на першому поверсі поточний ремонт зробили у першій залі та майже завершили у другій та третій залі, в яких ще потрібно відновити підлогу.
Крім поточних ремонтів, в позаминулому році у Краєзнавчому музеї почали реставрацію: попередня вартість робіт на рік була 116 мільйонів гривень з яких 105 мільйонів гривень — гроші державної субвенції. Мета реставрації — зупинити руйнування у будівлі: її розписів, тріщини на стінах, протікання покрівлі, ремонт вентиляції. Роботи призупинили через повномасштабне російське вторгнення та постанову Кабміну, яка під час воєнного стану обмежує бюджетні витрати на капітальні ремонти та реставрацію.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/04/03/pkm3.jpg)
Останні півтора року будівля Краєзнавчого музею закрита для відвідувачів, але його працівники продовжують організовувати виставки на локаціях інших закладів: Полтавського музею авіації і космонавтики, художнього музею імені Миколи Ярошенка, літературно-меморіальних музеїв Володимира Короленка та Івана Котляревського й обласної бібліотеки. Про це повідомив директор Краєзнавчого музею:
«Наш музей потрапив у непередбачувані обставини, які зумовлені війною. Експозиція була повністю демонтована. Експонати частково евакуйовані, частково переміщені у фонди. Вітрини демонтовані. Відновити зараз роботу на наших площах практично неможливо. До того ж ще не завершена заміна електричної проводки, а це проводка якій 70-80-х років. Тому ми працюємо на інших локаціях. А коли буде тепла погода — пропонуватимемо громадський мистецький та культурний простір на відкритому повітрі у дворику Краєзнавчого музею: для проведення творчих, бізнесових, просвітницьких та розважальних заходів».
На цей рік працівники Краєзнавчого музею запланували 56 заходів. Зокрема у квітні анонсували відкриття таких виставок у Полтаві:
- 1 квітня, обласна бібліотека імені І. Котляревського: «Тріумф людини» (про українців, які вижили у нацистських таборах);
- 3 квітня, медичний університет: «УПА: відповідь нескореного народу»;
- 10 квітня, педагогічний університет: виставка до 125-річчя з дня народження Патріарха Мстислава;
- 12 квітня, музей авіації та космонавтики: виставка до Дня працівників ракетно-космічної галузі України.
Нагадаємо, впродовж 2023 року у Полтаві планують виконати поточний ремонт 18 дитячих та 2 спортивних майданчиків.
Ольга ГРИНЕНКО, .