На Полтавщині поліцейські провели профілактичні зустрічі із мешканцями Лубенської громади. Правоохоронці розповіли людям про найпоширеніші шахрайські схеми та надали рекомендації, як від них уберегтися.
Особливу увагу поліцейські приділяють роз’яснювальній роботі з громадянами поважного віку. Акцентують людей на тому, що злочинці часто телефонують і повідомляють про потрапляння в біду близької людини, для порятунку якої необхідно терміново перерахувати чи передати кошти. Або представляються службою безпеки банків та повідомляють про «проблеми з банківською карткою». Для начебто «розв’язання проблеми» шахраї виманюють у людей конфіденційну інформацію (номери карток, CVV-коди та інше) і знімають кошти з рахунків громадян.
Під час зустрічей із населенням громад правоохоронці також роздають інформаційні листівки, які містять конкретні рекомендації, що допомагають людям вберегтися від шахрайських маніпуляцій.
Шановні громадяни!
Радимо ніколи й нікому не повідомляти інформацію про себе та банківські картки та не віддавати свої заощадження.
- Ретельно перевіряйте інформацію, яку повідомляють незнайомці та не кваптеся виконувати їх вказівки.
- У жодному разі не кваптесь та не панікуйте. В першу чергу необхідно припинити розмову та негайно зателефонувати родичу, який начебто потрапив у біду. В разі підозри шахрайства — одразу зверніться до поліції та надайте максимум інформації про подію.
- Якщо у вас просять гроші — негайно припиняйте розмову, бо це 100% шахраї. За жодних обставин не перераховуйте та не віддавайте незнайомцям грошові кошти за начебто «допомогу».
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/07/29/l_waxr_290723_02.jpg)
Якщо вам відомо про підготовку до вчинення чи вчинення правопорушень, або ви маєте інформацію про шахраїв чи стали жертвою шахрайства — терміново зверніться до найближчого підрозділу поліції або зателефонуйте на номер 102.
Відділ комунікації поліції Полтавщини